”logo”

GencSohbetci - Sohbet Odaları

Sohbet Odaları Kuralları

1) Web sitemize 18 yaşından küçükler giremez.
2) IRC ağından aynı yazıların tekrar edilmesi ( flood ) yasaktır.
3) Dini ve Ahlaki kurallara uygun davranılması zorunludur.
4) Sohbet sitesi amacı dışında kullanımı banlanma sebebidir.
5) IRC odasındaki operatör ve yöneticiler ile tartışmak yasaktır.
6) T.C anasayası kurallarının hepsi IRC ağımızda geçerlidir

Reklam ve Küfür/Argo Unsuru Cezalar

Reklam : Kurumsal reklam ve ticari amaçlı paylaşımlar yapmak yasaktır. Kanal operatör ve adminleri tarafından tespit edildiğiniz taktirdir sohbet odalarından direk olarak bağlantınız kesilerek uzaklaştırılırsınız.

Küfür/Argo : IRC sunucusuna bağlantı kurduğunuz andan itibaret o chat odalarının kurallarına uymak zorundasınız. Her chat sitesinde olduğu gibi IRC ağımıza direk bağlantı kurduktan sonra odalarda veya kullanıcıların özel pencelerinde küfürlü sözler, argo cümleler ve hitaplarda bulunmak yasaktır. Kanal genelinde yada kullanıcıların sizi operatörlere şikayet etmesi sonucunda IRC ağından direkt olarak uzaklaştırılırsınız.

Kötü Nicklere Ceza Uygulaması

Sohbet odalarımızda kullanacağınız nickname ( rumuz ) cinsel kimliğinizi ve türlerini belirten nickler olmamalıdır. Bunlara örnek verecek olursan nicklerinizin baş kısmına yada sonuna ; Cam - Msn - Aktif - Pasif - Sex v.b türlerle nick takıları almayınız. Bu tarz nickleri aldığınızda global sohbet kanallarından uzaklaştırılarak, nickinize uygun olacak sadece cinsellik kanallarına bağlantı kurabilirsiniz. Chat odalarına bağlanırken daha önce kayıt edilmiş yada kötü rumuz alırsanız nickiniz otomatik olarak Guest olarak değiştirilecektir. Böyle bir durumda nickname size ait değil ise /nick yeninick komutu ile farklı bir nick alabilirsiniz.